Chcesz zrobić własny breloczek? Sprawdź, czego potrzebujesz

Zdarza Ci się, że nie możesz znaleźć kluczy w torebce? A może potrzebujesz jakiegoś wesołego dodatku do plecaka? Zrobienie własnego breloczka wcale nie jest takie trudne ani nie wymaga specjalnych narzędzi. Sprawdź, czego potrzebujesz, by wykonać oryginalną przywieszkę.

Brelok z chwostem

Aby zrobić brelok z chwostem, potrzebujesz bawełnianego sznurka, igły, nici, kółka do kluczy i nożyczek.

Potnij sznurek na 10 kawałków o długości ok. 20 cm. Ułóż je równo obok siebie, a trzy odłóż na bok. Z jednego odłożonego sznurka zrób pętelkę i przełóż przez nią drugi odłożony sznurek. Zwiąż pozostałe sznurki przez środek, a na górze zostaw pętelkę. Zegnij związane sznurki na pół tak, by pętelka nadal była na górze. Owiń chwost trzecim odłożonym sznurkiem, a następnie zszyj ze sobą jego końce nićmi. Sznurek przyszyj też do samego chwostu, żeby dobrze trzymał pozostałe. Na koniec przełóż pętelkę przez kółko do kluczy i wyrównaj sznurki nożyczkami.

Brelok z chwostem możesz zrobić na takiej samej zasadzie tylko z kolorowych rzemyków. Jeśli jednak nie chcesz się bawić w przycinanie ich samemu, w pasmanterii znajdziesz gotowe ozdobne chwosty. Wystarczy, że doczepisz łańcuszek z karabińczykiem i masz już gotową przywieszkę do kluczy.

Brelok z koralikami i zawieszkami

Do przygotowania tego breloczka potrzebujesz dużego kółka do kluczy lub karabińczyka, łańcuszka, zawieszek, koralików, kółek do łączenia, szpilek i metalowych szczypiec do robienia biżuterii.

Nałóż koralik na szpilkę i przełóż przez łańcuszek. Następnie wygnij szpilkę tak, by powstała pętelka, która połączy koralik z łańcuszkiem. Obetnij niepotrzebną ilość szpilki. To samo zrób z pozostałymi koralikami. Teraz czas na zawieszki. Przyczep je do łańcuszka za pomocą kółek do łączenia. Na koniec doczep do łańcuszka karabińczyk lub duże kółko do kluczy. Brelok gotowy!

Jeśli chcesz zrobić inny breloczek niż przedstawione, zbierz materiały, które masz w domu (sznureczki, stare łańcuszki, zawieszki, koraliki, kolorowe piórka czy rzemyki), ułóż je obok siebie i puść wodze fantazji. Dzięki temu stworzysz oryginalny dodatek, którego nie będzie miał nikt inny poza Tobą.